VLetenky

Aljaška s Condor Airlines od 587 EUR

Dalton Highway
Mount Sukakpak a Dalton Highway (foto: Bob Wick/Bureau of Land Management /Flickr/CC BY 2.0)

Navštíviť excelentnú Aljašku (aj v priebehu letného obdobia) máte šancu pri využití priamych letov spoločnosti Condor Airlines (alias Condor Flugdienst) z Nemecka.

Trasy v predaji:
Priame spiatočné lety do aljašského Anchorage kúpite za 587 EUR s odletom z nemeckého Frankfurtu. Za obojsmerné lety (s prestupom) z českej Prahy zaplatíte 680 EUR.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (v závislosti od zvolenej trasy) v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice mája do konca júna 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie priameho spiatočného letu nech bude napr. odlet z nemeckého Frankfurtu (FRA) dňa 20. júna s návratom z amerického Anchorage (ANC) dňa 4. júla 2017 (za 586 EUR).

Iným príkladom rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 20. júna s návratom z amerického Anchorage (ANC) dňa 6. júla 2017 (za 680 EUR).

Rezervácia letenky:
Frankfurt – Anchorage za 587 EUR (20.06.-04.07.2017 / priamy let)
Praha – Anchorage za 680 EUR (20.06.-06.07.2017 / let s prestupom)

Doprava do Nemecka

Letecké priblíženie do Frankfurtu sa dá zrealizovať s Wizz Air, ktorý prevádzkuje lety do Frankfurtu (Hahn) z Budapešti a Katovíc. Ďalšou variantou ostávajú dopravcovia z Lufthansa Group. Ekonomickejšou variantou v závislosti od konkrétnych termínov môže byť pozemná cesta autobusmi spoločnosti Flixbus z Bratislavy alebo rakúskym dopravcom Hellö z Viedne.

Aljaška

Fantastická Aljaška – 49. hviezdička na vlajke Spojených štátov, má status najrozľahlejšieho a zároveň najriedkejšie osídleného štátu USA. Famózne 300-tisícové Anchorage Vás čaká v jej južnej partii. Za prehliadku istotne stojí (na miestne pomery) “neveľmi vzdialený” úžasný národný park Denali National Park s najvyšším vrchom Severnej Ameriky – pôsobivým Mount McKinley (6196 m), čo možno uskutočniť aj železnicou Alaska Railroad na trase Anchorage – Denali – Fairbanks.

Ak sa vyberiete opačným (t.j. južným) smerom, docestujete k skvelému národnému parku Kenai Fjords (aljašská železnička do Sewardu). Ďalšími alternatívami pozemnej (verejnej) dopravy z týchto miest bude buď pokračovanie loďou Alaska Marine Highway na západ cez Kodiak Island popri Aljašskom polostrove až do Dutch Harbor (na ostrove Unalaska v súostroví Aleuty), alebo menej dobrodružná cesta na juh popri západnom pobreží smerom do hlavného mesta Aljašky Juneau.

0