VLetenky

Aljaška s British Airways od 552 EUR

Alaska Aerial View
Fotogenická divočina americkej Aljašky pri pohľade z vtáčej perspektívy (foto: 12019/Pixabay/CC0)

Navštíviť excelentnú Aljašku máte príležitosť pri využití tarifu spoločnosti British Airways (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do aljašského Anchorage sa dajú kúpiť za 654 USD (cca 552 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Do Fairbanks doletíte za 655 USD (asi 553 EUR).

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve hlavne (s odletom) počas apríla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie letenky na Aljašku nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 25. apríla s návratom z amerického Anchorage (ANC) dňa 9. mája 2018.

Iným príkladom rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 25. apríla s návratom z amerického Fairbanks (FAI) dňa 9. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Anchorage za 654 USD (25.04.-09.05.2018)
Viedeň – Fairbanks za 655 USD (25.04.-09.05.2018)

Aljaška

Fantastická Aljaška – 49. hviezdička na vlajke Spojených štátov, má status najrozľahlejšieho a zároveň najriedkejšie osídleného štátu USA. Famózne 300-tisícové Anchorage Vás čaká v jej južnej partii. Za prehliadku istotne stojí (na miestne pomery) “neveľmi vzdialený” úžasný národný park Denali National Park s najvyšším vrchom Severnej Ameriky – pôsobivým Mount McKinley (6196 m), čo možno uskutočniť aj železnicou Alaska Railroad na trase Anchorage – Denali – Fairbanks.

Ak sa vyberiete opačným (t.j. južným) smerom, docestujete k skvelému národnému parku Kenai Fjords (aljašská železnička do Sewardu). Ďalšími alternatívami pozemnej (verejnej) dopravy z týchto miest bude buď pokračovanie loďou Alaska Marine Highway na západ cez Kodiak Island popri Aljašskom polostrove až do Dutch Harbor (na ostrove Unalaska v súostroví Aleuty), alebo menej dobrodružná cesta na juh popri západnom pobreží smerom do hlavného mesta Aljašky Juneau.

0