VLetenky

Aljaška s British Airways od 421 EUR

Mount McKinley
Mount McKinley (6196 m) – najvyšší vrch Severnej Ameriky (foto: Dave Bezaire/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Spoznať excelentnú Aljašku možno so zaujímavom tarifom spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld v spolupráci s partnerskými Alaska Airlines (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do amerického mesta Fairbanks (v centrálnej partii Aljašky) sú v predaji za 421 EUR s odletom z holandskej metropoly Amsterdam.

Tarifné podmienky určujú odlety do 16. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 10. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v čase od konca októbra 2015 do polovice apríla 2016 (s výnimkou “zimných sviatkov”).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Aljašku nech poslúži odlet z Amsterdamu (AMS) dňa 7. apríla s návratom z amerického Fairbanks (FAI) dňa 21. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Amsterdam – Fairbanks za 421 EUR (07.04.-21.04.2016)
Amsterdam – Fairbanks za 430 EUR (rezervácia v NJ)
Amsterdam – Fairbanks za 434 EUR (rezervácia v SJ)
Amsterdam – Fairbanks za 11678 CZK (rezervácia v ČJ)

Letecké priblíženie do Amsterdamu

Aj keď letecký prískok z našich končín priamo do Amsterdamu nemusí byť vždy výhodný, existujú i ďalšie spôsoby – Wizz Air z maďarského hlavného mesta (alebo z Brna) do Eindhovenu alebo linka Ryanairu takisto na trase Budapešť – Eindhoven či Easy Jet z Prahy (z Viedne) priamo do Amsterdamu. (Hodiť by sa mohli aj lety Transavie do Rotterdamu z Viedne, z Budapešti a z Prahy.)

Aljaška

Fascinujúca Aljaška – 49. hviezdička na vlajke Spojených štátov, má status najrozľahlejšieho a zároveň najriedkejšie osídleného štátu USA. Znamenité 300-tisícové Anchorage Vás očakáva v jej južnej časti. Za prehliadku určite stojí (na miestne pomery) “neveľmi vzdialený” skvelý národný park Denali National Park s najvyšším vrchom Severnej Ameriky – impresívnym Mount McKinley (6196 m), čo sa dá zrealizovať i železnicou Alaska Railroad na trase Anchorage – Denali – Fairbanks.

Pokiaľ sa vydáte opačným (t.j. južným) smerom, doputujete k úžasnému národnému parku Kenai Fjords (aljašská železnička do Sewardu). Ďalšími variantami pozemnej (verejnej) dopravy z týchto miest bude buď pokračovanie loďou Alaska Marine Highway na západ cez Kodiak Island popri Aljašskom polostrove až do Dutch Harbor (na ostrove Unalaska v súostroví Aleuty), alebo menej dobrodružná cesta na juh popri západnom pobreží smerom do hlavného mesta Aljašky Juneau.

0