VLetenky

Aljaška s Aer Lingus od 628 EUR

Alaska
Pri Denali Highway medzi Cantwell a Paxson (foto: Paxson Woelber/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Navštíviť excelentnú Aljašku máte príležitosť vďaka tarifu írskej leteckej spoločnosti Aer Lingus v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do aljašského Anchorage sú v predaji za 628 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť :
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice októbra 2018 do polovice marca 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Aljašku nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 17. októbra s návratom z amerického Anchorage (ANC) dňa 2. novembra 2018.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Anchorage za 628 EUR (17.10.-02.11.2018)

BUD-ANC
Budapšť, Maďarsko – Anchorage, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Aljaška

Fantastická Aljaška – 49. hviezdička na vlajke Spojených štátov, má status najrozľahlejšieho a súčasne najriedkejšie osídleného štátu USA. Famózne 300-tisícové Anchorage Vás čaká v jej južnej partii. Za prehliadku istotne stojí (na miestne pomery) “neveľmi vzdialený” úžasný národný park Denali National Park s najvyšším vrchom Severnej Ameriky – pôsobivým Mount McKinley (6196 m), čo možno uskutočniť aj železnicou Alaska Railroad na trase Anchorage – Denali – Fairbanks.

Ak sa vyberiete opačným (t.j. južným) smerom, doputujete k skvelému národnému parku Kenai Fjords (aljašská železnička do Sewardu). Ďalšími alternatívami pozemnej (verejnej) dopravy z týchto miest bude buď pokračovanie loďou Alaska Marine Highway na západ cez Kodiak Island popri Aljašskom polostrove až do Dutch Harbor (na ostrove Unalaska v súostroví Aleuty), alebo menej dobrodružná cesta na juh popri západnom pobreží smerom do hlavného mesta Aljašky Juneau.

0