VLetenky

Aljaška s Aer Lingus od 585 EUR

Knik Glacier
“Fatbiking” v oblasti aljašského ľadovca Knik Glacier (foto: Paxson Woelber/Flickr/CC BY 2.0)

Navštíviť excelentnú Aljašku máte príležitosť pri využití tarifu írskej leteckej spoločnosti Aer Lingus v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do aljašského Anchorage sa dajú kúpiť za 585 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť :
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice októbra 2018 do polovice marca 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 19. októbra (piatok) s návratom z amerického Anchorage (ANC) dňa 3. novembra 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Anchorage za 585 EUR (19.10.-03.11.2018 / piatok – sobota)

BUD-ANC
Budapšť, Maďarsko – Anchorage, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Aljaška

Fascinujúca Aljaška – 49. hviezdička na vlajke Spojených štátov, má status najrozľahlejšieho a zároveň najriedkejšie osídleného štátu USA. Znamenité 300-tisícové Anchorage Vás očakáva v jej južnej časti. Za prehliadku určite stojí (na miestne pomery) “neveľmi vzdialený” skvelý národný park Denali National Park s najvyšším vrchom Severnej Ameriky – impresívnym Mount McKinley (6196 m), čo sa dá zrealizovať i železnicou Alaska Railroad na trase Anchorage – Denali – Fairbanks.

Pokiaľ sa vydáte opačným (t.j. južným) smerom, docestujete k úžasnému národnému parku Kenai Fjords (aljašská železnička do Sewardu). Ďalšími variantami pozemnej (verejnej) dopravy z týchto miest bude buď pokračovanie loďou Alaska Marine Highway na západ cez Kodiak Island popri Aljašskom polostrove až do Dutch Harbor (na ostrove Unalaska v súostroví Aleuty), alebo menej dobrodružná cesta na juh popri západnom pobreží smerom do hlavného mesta Aljašky Juneau.

0