VLetenky

Aljaška a Island s Icelandair za 682 EUR

Pokiaľ už teraz plánujete svoje cesty na budúce leto, zároveň Vás zaujímajú chladnejšie oblasti a nevadí Vám návšteva americkej Aljašky súčasne s európskym Islandom – atraktívna ponuka leteckej spoločnosti Icelandair je pre Vás ako stvorená.

Spiatočné letenky do Anchorage na Aljaške sa dajú kúpiť za 682 EUR s odletom z nemeckého Frankfurtu (alebo Mníchova). Tarifné podmienky povoľujú cesty v období od 15. mája do 16. júna 2013, stop over na Islande (max. 7 dní) a predaj leteniek do 2. novembra 2012. Lety z medzinárodného letiska Reykjavík-Keflavík (KEF) do aljašského Anchorage (ANC) budú operované od 15. mája do 15. septembra 2013 (2x za týždeň, KEF-ANC –3—7 a ANC-KEF 1–4—).

Ako príklad rezervácie letenky na Aljašku nech poslúži odlet z Frankfurtu (FRA) dňa 2. júna s návratom z Anchorage (ANC) dňa 13. júna 2013.

Aljaška, 49. hviezdička na vlajke Spojených štátov, je najväčším (rozlohou) a zároveň najriedkejšie osídleným štátom USA. 300-tisícové Anchorage leží v jeho južnej časti. Za návštevu určite stojí „neďaleký“ národný park Denali National Park s najvyššou horou Severnej Ameriky Mount McKinley (6196 m), čo je možné uskutočniť i železnicou Alaska Railroad na trase Anchorage – Denali – Fairbanks. Opačným smerom, na juh, sa dostanete k pozoruhodnému národnému parku Kenai Fjords (aljašská železnička do Sewardu). Ďalšími možnosťami pozemnej (verejnej) dopravy z týchto miest je buď pokračovanie loďou Alaska Marine Highway na západ cez Kodiak Island popri Aljašskom polostrove až do Dutch Harbor (na ostrove Unalaska v súostroví Aleuty), alebo menej dobrodružná alternatíva na juh popri západnom pobreží smerom do hlavného mesta Aljašky Juneau.

Rezervácia letenky: Frankfurt – Anchorage za 682 EUR

Aljaška so zastávkou na Islande za 687 EUR

Ak by ste si chceli cestou na Aljašku spraviť krátku zastávku na Islande, je možné urobiť max. 7-dňový stop over v islandskej metropole Reykjavík v cene 687 EUR.

Príklad rezervácie letenky:
1. Frankfurt (FRA) – Reykjavík (KEF) 26.05.2013
2. Reykjavík (KEF) – Anchorage (ANC) 02.06.2013
3. Anchorage (ANC) – Frankfurt (FRA) 13.06.2013

Island, ostrov sopiek a gejzírov, svojou rozlohou viac ako 100 tisíc km² zaberá zhruba dvojnásobnú plochu ako územie Slovenska. Napriek svojej geografickej polohe v oblasti polárneho kruhu krajinu obmýva teplý Golfský prúd, čo sa prejavuje najmä na relatívne miernych zimách. Nevynechajte nádhernú geotermálnu Blue Lagoon, nachádzajúcu sa približne na polceste z medzinárodného letiska Keflavík Airport (KEF) do Reykjavíku. Z islandského hlavného mesta môžete pokračovať do Þingvellir National Park, k prekrásnym vodopádom Gullfoss či neďalekému gejzíru „The Great Geysir“. O čosi východnejšie narazíte na fotogenický región Landmannalaugar, najväčší európsky ľadovec Vatnajökull (v rovnomennom národnom parku) a najväčšie európske ľadovcové jazero Jökulsárlón.

Rezervácia letenky so stopoverom na Islande:
Frankfurt – Reykjavík, Reykjavík – Anchorage a Anchorage – Frankfurt za 687 EUR

Nízkonákladové letecké priblíženie do Frankfurtu môžete uskutočniť s Wizz Air, ktorý prevádzkuje lety do Frankfurtu (Hahn) z Budapešti (a Katovíc) a od novembra na leteckej linke z maďarskej metropoly bude lietať aj Ryanair. Ďalšou alternatívou ostáva Niki/Air Berlin na trase z Viedne priamo do Frankfurtu.

0