VLetenky

Alicante s Wizz Air od 73 EUR

Palmeral de Elche
Huerto del Cura v Palmeral de Elche (foto: Diego Delso/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na pútavý výlet do juhošpanielskej oblasti Costa Blanca na začiatku leta sa máte šancu vypraviť zásluhou ponuky leteckej spoločnosti Wizz Air do lákavého Alicante (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do španielskeho Alicante sa predávajú za 21980 HUF (alebo v prepočte cca 73 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Uvedená suma platí pri cestovaní s malou príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia iba 15780 HUF (asi 52 EUR). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na začiatku leta a na konci jesene 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 3. júna s návratom zo španielskeho Alicante (ALC) dňa 10. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Alicante za 21980 HUF bez WDC/15780 HUF s WDC (03.06.-10.06.2015)

Alicante a Costa Blanca

Príjemné vyše 300-tisícové Alicante, sídlo rovnomennej provincie, Vás čaká pri pobreží príťažlivého Stredozemného mora v španielskej autonómnej oblasti Valencia. Charakteristický obraz Alicante vytvára majestátna hora Benacantil s pôsobivým hradom Santa Bárbara, odkiaľ si skvelý výhľad na celé mesto i so širokým okolím vychutnáte “ako na dlani”. Medzi Alicante a Valenciou (situovanou od neho na sever) nájdete Costa Blanca, 200-km dlhý pás pobrežia s nádhernými piesočnatými plážami a atraktívnymi prímorskými letoviskami Benidorm a Dénia.

Za úžasnými cestovateľskými pozoruhodnosťami však nemusíte chodiť z Alicante ďaleko. Celkom príjemné plážové scenérie nájdete aj v prímorskom mestečku El Altet (Playa del Altet v Bahía de Alicante). Asi 20 km smerom na juhozápad od Alicante naďabíte na vynikajúce Elche s impozantným Palacio de Altamira, excelentným Museo del Palmeral a najväčšou európskou “palmeriou” s názvom Palmeral de Elche (asi 11000 stromov v palmovom “háji” s vekom až do 300 rokov).

0