VLetenky

Alicante s Ryanair za 67 EUR

Palmeral de Elche
Huerto del Cura v El Palmeral de Elche (foto: Diego Delso/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Atraktívny výlet do španielskej oblasti Costa Blanca máte príležitosť podniknúť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Ryanair do lákavého Alicante (s odletom z poľského Krakova).

Spiatočné letenky do španielskeho Alicante kúpite za 278 PLN (alebo cca 67 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu mája 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z poľského Krakova (KRK) dňa 25. mája s návratom zo španielskeho Alicante (ALC) dňa 29. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Krakov – Alicante za 278 PLN (25.05.-29.05.2015)

Alicante a Costa Blanca

Pohodové viac ako 300-tisícové Alicante, sídlo rovnomennej provincie, Vás očakáva pri pobreží pôvabného Stredozemného mora v španielskej autonómnej oblasti Valencia. Charakteristický obraz Alicante tvorí impozantná hora Benacantil s impresívnym hradom Santa Bárbara, odkiaľ si úžasný výhľad na celé mesto aj so širokým okolím vychutnáte “ako na dlani”. Medzi Alicante a Valenciou (položenou od neho na sever) nájdete Costa Blanca, 200-km dlhý pás pobrežia s prekrásnymi piesočnatými plážami a pútavými prímorskými letoviskami Benidorm a Dénia.

Za skvelými cestovateľskými špecialitami však nemusíte chodiť z Alicante príliš ďaleko. Celkom príjemné plážové scenérie nájdete aj v prímorskom mestečku El Altet (Playa del Altet v Bahía de Alicante). Asi 20 km smerom na juhozápad od Alicante natrafíte na výborné Elche s majestátnym Palacio de Altamira, vynikajúcim Museo del Palmeral a najväčšou európskou “palmeriou” s názvom Palmeral de Elche (asi 11000 stromov v palmovom “háji” s vekom až do 300 rokov).

0