VLetenky

Alicante s Ryanair od 75 EUR

Alicante
Idylické prímorské scenérie v Alicante (foto: M.A. Cabrera Luengo @ cabreraluengo.com /Flickr)

Na pútavý výlet do španielskej oblasti Costa Blanca sa možno vybrať pri využití ponuky leteckej spoločnosti Ryanair do atraktívneho Alicante (s odletom z poľského Krakova).

Spiatočné letenky do excelentného španielskeho Alicante sa predávajú za 312 PLN (alebo v prepočte cca 75 EUR) s odletom z krakovského letiska Jána Pavla. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej a trochu vyššej cene nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas prvého kvartálu roku 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z poľského Krakova (KRK) dňa 6. marca s návratom zo španielskeho Alicante (ALC) dňa 13. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Krakov – Alicante za 312 PLN (06.03.-13.03.2015)

Alicante a Costa Blanca

Príjemné vyše 300-tisícové Alicante, sídlo rovnomennej provincie, Vás čaká pri pobreží príťažlivého Stredozemného mora v španielskej autonómnej oblasti Valencia. Charakteristický obraz Alicante vytvára majestátna hora Benacantil s pôsobivým hradom Santa Bárbara, odkiaľ si skvelý výhľad na celé mesto aj so širokým okolím vychutnáte “ako na dlani”. Medzi Alicante a Valenciou (situovanou od neho na sever) nájdete Costa Blanca, 200-km dlhý pás pobrežia s nádhernými piesočnatými plážami a atraktívnymi prímorskými letoviskami Benidorm a Dénia.

Za lákavými cestovateľskými pozoruhodnosťami však nemusíte chodiť z Alicante príliš ďaleko. Vcelku pohodové plážové scenérie nájdete aj v prímorskom mestečku El Altet (Playa del Altet v Bahía de Alicante). Asi 20 km smerom na juhozápad od Alicante naďabíte na vynikajúce Elche s impozantným Palacio de Altamira, výborným Museo del Palmeral a najväčšou európskou “palmeriou” pod názvom Palmeral de Elche (asi 11000 stromov v palmovom “háji” s vekom až do 300 rokov).

0