VLetenky

Alicante s Ryanair od 56 EUR

Palmeral de Elche
Huerto del Cura / El Palmeral de Elche (foto: Diego Delso/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Výlet do španielskej oblasti Costa Blanca nielen za príjemnejším podnebím možno podniknúť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Ryanair do pútavého Alicante (s odletom z Krakova).

Spiatočné letenky do španielskeho Alicante sa dajú kúpiť za 238 PLN (alebo v prepočte cca 56 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na konci novembra/začiatku decembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z poľského Krakova (KRK) dňa 25. novembra s návratom zo španielskeho Alicante (ALC) dňa 2. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Krakov – Alicante za 238 PLN (25.11.-02.12.2015)

Alicante a Costa Blanca

Príjemné vyše 300-tisícové Alicante, sídlo rovnomennej provincie, Vás čaká pri pobreží príťažlivého Stredozemného mora v španielskej autonómnej oblasti Valencia. Charakteristický obraz Alicante vytvára majestátna hora Benacantil s pôsobivým hradom Santa Bárbara, odkiaľ si skvelý výhľad na celé mesto aj so širokým okolím vychutnáte “ako na dlani”. Medzi Alicante a Valenciou (situovanou od neho na sever) nájdete Costa Blanca, 200-km dlhý pás pobrežia s nádhernými piesočnatými plážami a lákavými prímorskými letoviskami Benidorm a Dénia.

Za úžasnými cestovateľskými pozoruhodnosťami však nemusíte chodiť z Alicante príliš ďaleko. Vcelku pohodové plážové scenérie nájdete i v prímorskom mestečku El Altet (Playa del Altet v Bahía de Alicante). Asi 20 km smerom na juhozápad od Alicante naďabíte na excelentné Elche s impozantným Palacio de Altamira, výborným Museo del Palmeral a najväčšou európskou “palmeriou” pod názvom Palmeral de Elche (asi 11000 stromov v palmovom “háji” s vekom až do 300 rokov).

0