VLetenky

Alicante s Eurowings od 70 EUR

Costa Blanca
Idylický El Palmeral de Elche v neveľkej vzdialenosti od Alicante (foto: Manuela Maciá/Pixabay/CC0)

Výlet do španielskej oblasti Costa Blanca (aj v rámci “predĺženého víkendu”) možno podniknúť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Eurowings do pútavého Alicante (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do prímorského mesta Alicante sú v predaji za 70 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v období od začiatku mája do konca mája 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 19. mája (piatok) s návratom zo španielskeho Alicante (ALC) dňa 22. mája 2017 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Alicante za 70 EUR (19.05.-22.05.2017)

Alicante a Costa Blanca

Príjemné vyše 300-tisícové Alicante, sídlo rovnomennej provincie, Vás čaká pri pobreží príťažlivého Stredozemného mora v španielskej autonómnej oblasti Valencia. Charakteristický obraz Alicante vytvára majestátna hora Benacantil s pôsobivým hradom Santa Bárbara, odkiaľ si skvelý výhľad na celé mesto aj so širokým okolím vychutnáte “ako na dlani”. Medzi Alicante a Valenciou (situovanou od neho na sever) nájdete Costa Blanca, 200-km dlhý pás pobrežia s nádhernými piesočnatými plážami a lákavými prímorskými letoviskami Benidorm a Dénia.

Za úžasnými cestovateľskými pozoruhodnosťami však nemusíte chodiť z Alicante príliš ďaleko. Vskutku pohodové plážové scenérie nájdete i v prímorskom mestečku El Altet (Playa del Altet v Bahía de Alicante). Asi 20 km smerom na juhozápad od Alicante naďabíte na výborné Elche s impozantným Palacio de Altamira, excelentným Museo del Palmeral a najväčšou európskou “palmeriou” pod názvom Palmeral de Elche (asi 11000 stromov v palmovom “háji” s vekom až do 300 rokov).

0