VLetenky

Alicante s Eurowings od 60 EUR

Costa Blanca
Obľúbené letovisko Benidorm na pobreží Costa Blanca (foto: Gustavo Naharro/Flickr/CC BY 2.0)

Výlet do španielskej oblasti Costa Blanca nielen za predĺženým letom možno podniknúť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Eurowings do atraktívneho Alicante (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do prímorského mesta Alicante sa dajú kúpiť za 60 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od polovice septembra do konca októbra 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. septembra s návratom zo španielskeho Alicante (ALC) dňa 29. septembra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Alicante za 60 EUR (22.09.-29.09.2016)

Alicante a Costa Blanca

Pohodové viac ako 300-tisícové Alicante, sídlo rovnomennej provincie, Vás očakáva pri pobreží pôvabného Stredozemného mora v španielskej autonómnej oblasti Valencia. Charakteristický obraz Alicante tvorí impozantná hora Benacantil s impresívnym hradom Santa Bárbara, odkiaľ si úžasný výhľad na celé mesto i so širokým okolím vychutnáte “ako na dlani”. Medzi Alicante a Valenciou (položenou od neho na sever) nájdete Costa Blanca, 200-km dlhý pás pobrežia s prekrásnymi piesočnatými plážami a pútavými prímorskými letoviskami Benidorm a Dénia.

Za skvelými cestovateľskými špecialitami však nemusíte chodiť z Alicante príliš ďaleko. Vskutku príjemné plážové scenérie nájdete aj v prímorskom mestečku El Altet (Playa del Altet v Bahía de Alicante). Asi 20 km smerom na juhozápad od Alicante natrafíte na vynikajúce Elche s majestátnym Palacio de Altamira, excelentným Museo del Palmeral a najväčšou európskou “palmeriou” s názvom Palmeral de Elche (asi 11000 stromov v palmovom “háji” s vekom až do 300 rokov).

0