VLetenky

Alicante s Anisec za 55 EUR

Embalse de Elche
Palmera Imperial, Huerto del Cura, Elche – v blízkosti Alicante (foto: Etnacila/Wikimedia Commons/CC0)

Výlet na Costa Blanca máte šancu podniknúť (aj na “predĺžený víkend”) so spoločnosťou Anisec (rakúskou “dcérou” IAG) v spolupráci s partnerskými Level a Vueling (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do španielskeho mesta Alicante sa dajú kúpiť za 55 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od septembra 2018 do marca 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. októbra (sobota) s návratom zo španielskeho Alicante (ALC) o 3 dni neskôr, t.j. dňa 9. októbra 2018 (utorok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Alicante za 55 EUR (06.10.-09.10.2018 / sobota – utorok / “manuálne zadanie”)

VIE-ALC
Viedeň, Rakúsko – Alicante, Španielsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Alicante a Costa Blanca

Príjemné vyše 300-tisícové Alicante, sídlo rovnomennej provincie, Vás čaká pri pobreží príťažlivého Stredozemného mora v španielskej autonómnej oblasti Valencia. Charakteristický obraz Alicante vytvára majestátna hora Benacantil s pôsobivým hradom Santa Bárbara, odkiaľ si skvelý výhľad na celé mesto aj so širokým okolím vychutnáte “ako na dlani”. Medzi Alicante a Valenciou (situovanou od neho na sever) nájdete Costa Blanca, 200-km dlhý pás pobrežia s nádhernými piesočnatými plážami a lákavými prímorskými letoviskami Benidorm a Dénia.

Za úžasnými cestovateľskými pozoruhodnosťami však nemusíte chodiť z Alicante príliš ďaleko. Vskutku pohodové plážové scenérie nájdete i v prímorskom mestečku El Altet (Playa del Altet v Bahía de Alicante). Asi 20 km smerom na juhozápad od Alicante naďabíte na výborné Elche s impozantným Palacio de Altamira, excelentným Museo del Palmeral a najväčšou európskou “palmeriou” pod názvom Palmeral de Elche (asi 11000 stromov v palmovom “háji” s vekom až do 300 rokov).

0