VLetenky

Abruzzo s Ryanair od 22 EUR

Roccascalegna
Abruzzo – Castello di Roccascalegna v provincii Chieti (foto: Zitumassin/Wikimedia Commons/CC0)

Nielen na jarný výlet k moru či do hôr by Vám mohla padnúť vhod ponuka Ryanair na prehliadku talianskeho Abruzzo – jedného z najkrajších kútov Apeninského polostrova (s odletom z Krakova).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do pobrežnej Pescary (Abruzzo) kúpite za 95 PLN (alebo v prepočte cca 22 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve od konca marca do polovice apríla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalábrie nech bude napr. odlet z Krakova (KRK) dňa 30. marca (piatok) s návratom z Pescary (PSR) dňa 6. apríla 2018 (piatok).

Rezervácia letenky:
Krakov – Pescara za 95 PLN / 22 EUR (30.03.-06.04.2018 / piatok – piatok)

KRK-PSR
Krakov, Poľsko – Pescara, Taliansko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Abruzzo

Utajený poklad v centre Apenín

Úžasné Abruzzo, znamenitá geograficko-politická (a cestovateľsky veľmi vďačná) oblasť v strede Apeninského polostrova, ukrýva nielen príjemné pláže Jadranu a vskutku atraktívne horské scenérie (s bohatým historickým kontextom). Administratívne pozostáva zo štyroch provincií – L’Aquila (na západe), Teramo (na severe), Pescara (na východe) a Chieti (na juhu).

Prímorská Pesacara

Príťažlivá 125-tisícová Pescara, najľudnatejšie mesto Abruzzo, Vás očakáva v centrálnej časti, pri magickom východnom pobreží Talianska, resp. Jadranského mora (pohodové pláže nájdete aj v prímorskom Giulianova). Aj v relatívne neveľkej vzdialenosti od Pescary čakajú majestátne horské panorámy (v zimnom období upúta i neďaleké lyžiarske stredisko Passo Lanciano).

Hlavné mesto Abruzzo – L’Aquila

K najdôležitejším sídlam celého Abruzzo patrí miestne samosprávne centrum alias 70-tisícové mesto pod názvom L’Aquila. Odtiaľto to nebudete mať ďaleko ani k horskému masívu Gran Sasso d’Italia s fotogenickým vrcholom Corno Grande (2912 m), najvyššou horou celého Apeninského polostrova (resp. talianskeho vnútrozemia mimo pohraničnej alpskej oblasti).

Čarovné horské lokality oplývajúce bohatou históriou

Za návštevu vo fascinujúcom Abruzzo určite stoja nepochybne kúzelné (historické) mestečká. Nenechajte si ujsť Roccascalegna s rovnomenným hradom Castello di Roccascalegna (v provincii Chieti). Zaujme aj stredoveké Casoli s Castello Masciantonio (takisto v Chieti). V okolí Gran Sasso (Campo Imperatore) upúta v provincii L’Aquila renesančné Castel del Monte (1346 m). Zmienku (v L’Aquila) si určite zaslúži aj malebná horská dedina Scanno (1050 m).

Nemenej lákavé okolie Abruzzo

Pokiaľ by sa Vám náhodou Abruzzo nezdalo dostatočne “výživné” na dlhšie cestovanie, skúste pokračovať v spoznávaní krás Talianska v susedných mikroregiónoch. Cestovateľov hladných po poznaní istotne nesklame ani Marche na severe (so šarmantným prístavom Ancona), Lazio na západe (s pulzujúcou talianskou metropolou Rím) či Molise na juhu (s pozoruhodným Campobasso).

0