Spirit Airlines

Americká ultra nízkonákladová letecká spoločnosť Spirit Airlines sa pohybuje na leteckom nebi pod súčasným názvom od roku od roku 1992, aj keď jej začiatky siahajú už do roku 1980 (kedy ponúkala charterové lety z pôvodne domovského Detroitu pod názvom Charter One).

Medzičasom sa administratívna báza Spirit Airlines presunula z Michiganu do floridského Fort Lauderdale, pričom ale Detroit ostal jednou z hlavných leteckých základní spoločnosti. Neskôr pribudli pravidelné linky do celých Spojených štátov amerických. Aktuálne spoločnosť ponúka aj množstvo leteckých spojení do karibskej oblasti, vcelku dobré pokrytie kontinentálnej Strednej Ameriky (Guatemala, Salvador, Honduras, Nikaragua, Kostarika a Panama), ako aj niekoľko cestovateľských cieľov v Južnej Amerike (Kolumbia a Peru).

Lietadlový park Spirit Airlines pozostáva z približne päťdesiatky pomerne zánovných narrow-body strojov od svetoznámeho francúzskeho výrobcu Airbus (A320-Family), keď priemerný vek flotily sa pohybuje okolo päť rokov.

Web: www.spirit.com