Interjet

Mexická nízkonákladová letecká spoločnosť Interjet začala svoju púť leteckým nebom v roku 2005 ako jedna z prvých low costových aerolínií v Mexiku.

Zo svojich hlavných hubov na letiskách v mexickom hlavnom meste Mexico City Intl Airport (MEX) a v relatívne neveľmi vzdialenej Toluce (TLC) operuje pomerne širokú sieť vnútroštátnych letov, z ktorých sa medzi najdôležitejšie zaraďujú letecké linky do Guadalajary (GDL) a Monterrey (MTY). Aerolínia však prevádzkuje aj lety do Spojených štátov amerických (Kalifornia, Texas, Florida a New York), do oblasti kontinentálnej Strednej Ameriky (do Guatemaly a do Kostariky), a samozrejme i do karibského regiónu (na Portoriko a na Kubu).

Lietadlový park Interjet (takmer štyridsiatka strojov) ukrýva relatívne zánovné modely od francúzskeho Airbusu (A320 Family). Veľkou lahôdkou pre leteckých entuziastov však bude skôr letecký výlet v Severnej Amerike na palube Suchoj Superjet 100 (SSJ-100), ktorý figuruje vo flotile aerolinky od marca 2013 (prvý severoamerický používateľ tohto atraktívneho stroja).

Web: www.interjet.com