Allegiant Air

Americká letecká spoločnosť Allegiant Air brázdi cesty leteckým nebom od roku 1998, kedy sa uskutočnil jej prvý let z Kalifornie (z Fresno Yosemite Intl Airport). Od roku 2002 prevádzkuje low costový model svojho podnikania v oblasti letectva.

Administratívne centrum Allegiant Air sa nachádza v Nevade. Spoločnosť obsluhuje prabvidelné letecká spojenie do takmer štyridsiatky štátov USA, pričom najlepšie pokrytie v rámci Spojených štátov amerických dosahuje v západnej časti krajiny (Los Angeles, Oakland, Las Vegas a Phoenix), ako aj na slnečnej Floride (Fort Lauderdale, Orlando, St. Petersburg). Operuje však samozrejme aj letecké linky na súostrovie Havaj v Oceánii.

Letecká flotila Allegiant Air (v počte viac ako 60 strojov) pozostáva v drvivej väčšine z prototypov od amerických výrobcov – dominujú lietadlá od McDonell Douglas (MD-82, MD-83, MD-87 a MD-88), ale nájdeme v nej aj zopár Boeingov (B757) či Airbusov (A320 Family). Mimochodom, v neskoršom období dochádza k fúzii oboch spomínaných amerických koncernov, v rámci ktorej sa McDonnell Douglas včlenil do impéria Boeingu.

Web: www.allegiantair.com