Air France

Air France – zakladajúci člen aliancie Sky Team, francúzsky národný dopravca („flag carrier“), najväčšia francúzska aerolínia a zároveň jedna z najväčších leteckých spoločností na svete. V spolupráci s holandským KLM ako člen Air France-KLM Group prevádzkuje spoločný vernostný program Flying Blue. Medzi dcérske spoločnosti tohto gigantu patria napr. aj nízkonákladová Transavia a írska regionálna aerolinka CityJet.

Hlavným hubom spoločnosti je najväčšie parížske letisko „CDG“ – Paris Charles de Gaulle Intl Airport, ďalšími bázami sú Paris Orly Intl Airport, Lyon Saint Exupéry Intl Airport, Marseille Provence Intl Airport, Nice Cote d’Azur Intl Airport a Toulouse Blagnac Intl Airport.

Ponuka vlastných destinácii je veľmi široká – v každom prípade zaujímavé sú lety do frankofónnych oblastí/krajín ako francúzsky Karibik (Martinik, Guadelope, Francúzska Guyana), ostrovy v Indickom Oceáne (Réunion, Madagaskar), francúzsky Pacifik (Francúzska Polynézia, Nová Kaledónia), ako aj po francúzsky hovoriace republiky čierneho kontinentu (väčšina štátov západnej Afriky).

Letka Air France číta viac ako 250 lietadiel a to sa jedná nielen o stroje od národného leteckého výrobcu Airbus (A320, A330, A340 a A380), ale aj wide body modely od konkurenčného amerického Boeingu (B747 a B777).

Web: www.airfrance.com