VLetenky

Východná Aljaška s American Airlines za 705 EUR

Tracy Arm
Fotogenický aljašský fjord Tracy Arm v blízkosti Juneau (foto: Hilmil1/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Východ Aljašky si máte možnosť pozrieť vďaka ponuke leteckej spoločnosti American Airlines (v spolupráci s partnermi) z aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do aljašského hlavného mesta Juneau sa predávajú za 705 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 17.03.-11.06. a 01.09.2023-16.02.2024, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra do novembra 2023.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 14. septembra s návratom z amerického Juneau (JNU) dňa 27. septembra 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Juneau za 705 EUR (14.09.-27.09.2023)

VIE-JNU
Viedeň, Rakúsko – Juneau (Aljaška), USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Aljaška

Fascinujúca Aljaška – 49. hviezdička na vlajke Spojených štátov, má status najrozľahlejšieho a zároveň najriedkejšie osídleného štátu USA. Znamenité 300-tisícové Anchorage Vás očakáva v jej južnej časti. Za návštevu určite stojí (na miestne pomery) “neveľmi vzdialený” skvelý národný park Denali National Park s najvyšším vrcholom Severnej Ameriky – pôsobivým Mount McKinley (6196 m), čo možno zrealizovať aj železnicou Alaska Railroad na trase Anchorage – Denali – Fairbanks.

Ak sa vydáte opačným (t.j. južným) smerom, doputujete k úžasnému národnému parku Kenai Fjords (aljašská železnička do Sewardu). Ďalšími variantami pozemnej (verejnej) dopravy z týchto miest bude buď pokračovanie loďou Alaska Marine Highway na západ cez Kodiak Island popri Aljašskom polostrove až do Dutch Harbor (na ostrove Unalaska v súostroví Aleuty), alebo menej dobrodružná cesta na juh popri západnom pobreží smerom do hlavného mesta Aljašky Juneau.

0