VLetenky

Svätý Vincent s Air Canada od 460 EUR

Mayreau Island
Tropický ostrov Mayreau (Salt Whistle Bay), St. Vincent and Grenadines (foto: _dChris/Flickr/CC BY 2.0)

Pokiaľ Vás priťahujú atraktívne karibské “ostrovčeky”, skúste Svätý Vincent a Grenadíny so spojením leteckej spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropický ostrov Svätý Vincent (do Kingstown) kúpite za 460 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 04.09.-16.12.2019, 24.12.2019-08.04.2020 a 14.04.-30.06.2020, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas horeuvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Svätý Vincent a Grenadíny nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. novembra s návratom z karibského St. Vincent (SVD) dňa 21. novembra 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – St. Vincent za 460 EUR (06.11.-21.11.2019)

VIE-SVD
Viedeň, Rakúsko – Kingstown, Sv. Vincent a Grenadíny (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Svätý Vincent a Grenadíny

Pôvabný tropický Svätý Vincent a Grenadíny Vás čaká v prekrásnom Karibskom mori v južnej časti súostrovia Malé Antily – v geografickej podskupine niekedy nazývanej aj “Windward Islands” (alebo “Náveterné ostrovy”). K okolitým ostrovným skupinkám (resp. susedným štátom) sa radia Grenada (na juhu), Barbados (na východe) a Svätá Lucia (na severe).

Pútavá časť Grenadín

Geograficko-politicky tento štát pozostáva z hlavného ostrova St. Vincent, ale aj z niekoľkých menších pridružených ostrovčekov. Táto ostrovná reťaz sopečného pôvodu – zvaná i Grenadíny, pokračuje ďalej smerom na juh, kde prakticky plynulo prechádza do (nemenej lákavého) susedného súostrovia Grenada (v podstate až po Petit Saint Vincent cez Petit Martinique a Carriacou). Samotný Svätý Vincent má status druhého najväčšieho ostrova celých Grenadín (po Grenade) a nájdete tu sústredenú aj väčšinu miestneho obyvateľstva, z ktorých veľká časť žije v hlavnom meste Kingstown.

Úžasné plážové i horské scenérie

Sklamaní istotne nezostanú najmä fanúšikovia piesočnatých pláží. K populárnym cestovateľským cieľom patrí pohodová Lower Bay Beach na ostrove Bequia (i s možnosťou šnorchlovania). Svojou krásou však nezaostávajú ani ostrovné skupinky Mustique, Canouan, Mayreau, Union Island a hlavne nádherné Tobago Cays. Hlavný ostrov Svätý Vincent osloví milovníkov hôr i aktívnym vulkánom La Soufrière (1234 m), najvyšším miestnym vrcholom (aj so sopečným jazerom).

0

Add a Comment