VLetenky

San Francisco s KLM od 407 EUR

San Francisco
Sugestívna večerná panoráma kalifornského mesta San Francisco (foto: David Mark/Pixabay/CC0)

Na výlet do Kalifornie vábi ponuka leteckej spoločnosti Air France-KLM v spolupráci s partnerskými Delta Air Lines z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta San Francisco sa predávajú za 407 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 10.10.-31.10.2016 a 01.04.-16.06.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) na konci októbra 2016 v čase od začiatku apríla do polovice júna 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 26. októbra s návratom z amerického mesta San Francisco (SFO) dňa 9. novembra 2016.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – San Francisco za 407 EUR (26.10.-09.11.2016)
Viedeň – San Francisco za 422 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

San Francisco a Kalifornia

Grandiózne San Francisco

Príťažlivé San Francisco (druhé najľudnatejšie sídlo Kalifornie), položené v tzv. oblasti Bay Area, nesie svoj názov po sv. Františkovi z Asissi. V metropolitnej oblasti San Jose-San Francisco-Oakland nájdete približne 7,6 milióna obyvateľov. Určite si nenechajte ujsť obávaný Alcatraz a panoramatický most cez zátoku “Zlatá Brána” pod názvom Golden Gate Bridge.

Legenda menom Silicon Valley

Vo skutku pozoruhodnom San José, označovanom ako “hlavné mesto” svetového IT priemyslu si v žiadnom prípade neodpustite návštevu fenomenálnej Silicon Valley. V tomto priestore má svoje sídla technologická špička planéty – sídlia tu aj giganti ako Google (Mountain View), Yahoo (Sunnyvale), Mozilla Co. (Mountain View), Apple (Cuppertino), Hewlett-Packard (Palo Alto) či Facebook (Menlo Park).

Pokojnejšie Los Angeles

Zhruba 600 km na juhovýchod od San Francisco natrafíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najväčšie mesto USA. L.A. obývajú 4 milióny ľudí, ale v širšej mestskej aglomerácii Greater Los Angeles žije cca 18 miliónov obyvateľov. V samotnom “meste anjelov” (City of Angels) samozrejme nevynechajte “obhliadku” mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu (“Tinseltown”) či famózne Beverly Hills (k jedným z nickov patrí i “90210”), kde má trvalú adresu množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” zaiste nezostanú sklamaní v anaheimskom Disneylande.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od Vašich časových možností a zvoleného ročného obdobia skúste uvidieť nádherné miestne národné parky. Nepochybne si vyberiete z mnohých pôsobivých “National Parks” – majestátny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami rovnakého názvu, drsný a nehostinný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či scénický Joshua Tree N.P (s pozoruhodným porastom Yucca palm zvaným i Joushua tree).

Možnosti pozemnej low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj v susednej Nevade) takto máte príležitosť pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

0