VLetenky

Portoriko s KLM od 333 EUR

Puerto Rico
Tropický ostrovček Cayo Icacos pri pobrežnom meste Fajardo (foto: Jeff Gunn/Flickr/CC BY 2.0)

Objaviť čaro tropického súostrovia Portoriko máte možnosť (aj počas “zimných sviatkov”) vďaka ponuke Air France-KLM v spolupráci s partnerskými Delta Air Lines zo Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na americké karibské územie Portoriko (do San Juan) kúpite za 333 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. septembra 2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc (max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice septembra 2018 do začiatku apríla 2019.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Portoriko nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. novembra 2018 s návratom z amerického San Juan (SJU) dňa 21. novembra 2018.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 27. decembra s návratom z amerického San Juan (SJU) dňa 9. januára 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – San Juan za 333 EUR (07.11.2018-21.11.2018)

Viedeň – San Juan za 333 EUR (13.12.2018-25.12.2018)
Viedeň – San Juan za 333 EUR (27.12.2018.-09.01.2019)

VIE-SJU
Viedeň, Rakúsko – San Juan, Portoriko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Portoriko

Pôvabné Portoriko (Puerto Rico alias “bohatý prístav”) – najväčšie a najvýchodnejšie súostrovie v rámci Veľkých Antíl, zaberá územie s rozlohou vyše 9000 km², na ktorom žije viac ako 3,7 milióna obyvateľov. Na západe susedí s Dominikánskou republikou, kým k východným susedom sa zaraďujú (Americké) Panenské ostrovy a Britské Panenské ostrovy (geograficky sa radia už do Malých Antíl).

Dramatický hlavný ostrov a pár príťažlivých ostrovčekov v jeho blízkosti

Portoriku patrí i niekoľko menších ostrovčekov – Isla de Mona (prírodná rezervácia položená smerom na západ k Dominikánskej republike), ako aj Culebra a Vieques (položená na východ od “pevniny”). Hlavné mesto tohto amerického karibského teritória (a súčasne i najľudnatejšie sídlo), impresívny 400-tisícový San Juan, Vás očakáva vo východnej časti Portorika (pri severnom pobreží).

Pozoruhodný prímorský San Juan i magické vnútrozemie

Samotný San Juan sa môže popýšiť historickým starým mestom z koloniálneho obdobia (so zachovalými pevnosťami a hradbami) a výbornými podmienkami pre aktivity plážového charakteru. Smerom na východ vo vnútrozemí naďabíte na pôsobivý tropický dažďový prales, nachádzajúci sa okolo druhej najvyššej hory Portorika s názvom El Yunque (1080 m).

Príjemné plážové scenérie i svetielkujúce morské mikroorganizmy

V pobrežnej oblasti natrafíte na geniálne pláže v Luquillo a Fajardo, odkiaľ lodnou (alebo prípadne aj leteckou) dopravou doputujete na majestátne ostrovy Culebra a Vieques. Fantastickými budú najmä nočné plavby v regióne Bio Bay Fajardo (Bioluminiscent Bay) za svetielkujúcimi morskými organizmami. Naopak, v západnej oblasti Portorika (rovnako pri severnom pobreží) nájdete v mestách Aguadilla a Isabela nádherné piesočnaté pláže s vcelku vhodnými možnosťami pre surfovanie a ostatné aktívne vodné športy (vrátane objavovania farebného podmorského sveta).

0