VLetenky

Paraguaj a Iguazu Falls s British Airways od 518 EUR

Iguazu
Iguazu Falls, najväčší systém vodopádov sveta (foto: Chensiyuan/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Za spoznávaním nielen juhoamerických Iguazu Falls (v oblasti brazílsko-argentínsko-paraguajského trojmedzia), máte možnosť vyraziť v réžii spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) s odletom zo strednej Európy.

Spiatočné letenky do paraguajského Ciudad del Este (pri Iguazu Falls) sa dajú kúpiť za 518 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 04.01.-15.03., 04.04.-22.06. a 20.08.-30.11.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 2. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) počas jari a jesene (t.j. v priebehu apríla/mája a septembra/októbra 2016).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 3. mája s návratom z paraguajského Ciudad del Este (AGT) do Viedne (VIE) dňa 17. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Ciudad del Este – Viedeň za 518 EUR (03.05.-17.05.2016)
Praha – Ciudad del Este – Viedeň za 538 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Ciudad del Este – Viedeň za 14407 CZK (rezervácia v ČJ)

Iguazu Falls a Paraguaj

Zhruba 20 km na juhovýchod od miesta, kde “si podávajú ruky” hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, nájdete najmohutnejší “systémov vodopádov” zemegule – obrovité Iguaçu Falls. Impozantné “Cataratas do Iguaçu” (alias Cataratas del Iguazú) sa rozkladajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu sa nachádza necelých 15 km od vodopádov a letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží okolo 5 km od tejto pútavej lokality. Takto sa dajú vzhliadnuť počas krátkeho času tri pozoruhodné krajiny juhoamerického kontinentu (v rámci bezvízového styku).

Od Iguazu Falls, resp. zo Ciudad del Este sa skúste vybrať do paraguajskej metropoly Asunción a potom na sever. V pásme, kde sa stretávajú hranice Brazílie, Paraguaja a Bolívie, naďabíte na krehký ekosystém úžasnej tropickej oblasti Pantanal (s odhadovanou plochou 140-200 tisíc km²) – zasahujúci z brazílskych štátov Mato Grosso a Matto Grosso do Sul aj do Paraguaja (a Bolívie).

0