VLetenky

Namíbia s British Airways od 615 EUR

Namib-Naukluft National Park
Dych berúce scenérie Fish River Canyon (foto: GIRAUD Patrick/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Pútavá Namíbijská púšť a Kalahari, druhý najväčší kaňon sveta Fish River Canyon, množstvo divokej africkej zveri, či vskutku netypické a priateľské domorodé kmene – to Vás čaká v africkej Namíbii s tarifom British Airways (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do namíbijskej metropoly Windhoek (v centre krajiny) sa dajú kúpiť za 615 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 4. apríla do 16. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 2. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. s odletmi viacmenej v priebehu kalendárnej jari).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Namíbie môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 4. apríla s návratom z namíbijského Windhoek (WDH) dňa 18. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Windhoek za 615 EUR (04.04.-18.04.2016)
Budapešť – Windhoek za 638 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Windhoek za 646 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Windhoek za 17263 CZK (rezervácia v ČJ)

Namíbia

Fascinujúca Namíbia v sebe nezaprie pomerne výrazný nemecký vplyv (čím sa zásadným spôsobom odlišuje od susedných štátov) – dokazujú to i germánsky znejúce názvy niektorých miest (Lüderitz). Na území tejto impozantnej krajiny položenej v južnej partii čierneho kontinentu sa nachádza niekoľko mimoriadne lákavých národných parkov a množstvo ďalších cestovateľských pozoruhodností.

Geniálne národné parky plné zveri

Fanúšikovia africkej fauny by si určite nemali nechať ujsť najmä Etosha National Park. Priaznivcov prekrásnych horských scenérií a pešej turistiky zaiste upúta dych berúci Fish River Canyon Park – jeden z najväčších svetových kaňonov (súčasť medzinárodného chráneného systému Ai-Ais/Richtersveld Transfrontier Park, pokračujúceho do susednej Juhoafrickej republiky).

Vyberiete si Skeleton Coast, Kaokoland, Namib Desert, Kalahari alebo všetko naraz?

Nesmierne dramatická časť pobrežia Atlantického oceánu, príznačne pomenovaná Skeleton Coast podľa (vrakov) stroskotaných lodí, pôsobí takisto výnimočne fotogenicky. Fantastický severozápadný región Kaokoland obývajú unikátne domorodé kmene, povestné svojou originalitou aj priateľskosťou. Ale i na prvý pohľad zdanlivo nehostinné púšte Namib Desert a Kalahari, pokrývajúce väčšinu tejto obrovitej africkej krajiny, dokážu osloviť svojím jedinečným čarom a šarmom.

0