VLetenky

Mallorca s Eurowings od 48 EUR

Formentor
Oblasť Cap de Formentor na severe Mallorcy (foto: Frank Vincentz/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Vcelku pútavú príležitosť na spoznávanie famóznych Baleárskych ostrovov (počas chladnejšieho obdobia) ponúka na novom pravidelnom spojení letecká spoločnosť Eurowings z Viedne.

Spiatočné letenky na španielske subtropické súostrovia Mallorca sa dajú kúpiť za 48 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety od 9. novembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne v dobe od novembra 2015 do januára 2016 (s výnimkou času “zimných sviatkov”).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Mallorcu nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 19. novembra s návratom zo španielskej Palmy (PMI) dňa 26. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Palma de Mallorca za 48 EUR (19.11.-26.11.2015)
Viedeň – Palma de Mallorca za 1280 CZK (rezervácia v ČJ)

Mallorca

Španielsku Mallorcu, znamenitý ostrov v Stredozemnom mori, obýva približne 900 tisíc ľudí. Aj keď ju skôr poznáme najmä vďaka pôsobivým plážam, sklamaní určite neostanú ani vášniví milovníci majestátnych horských scenérií a priaznivci pešej turistiky. Najväčšie sídlo Mallorcy, očarujúce mesto Palma, pravdepodobne nebude treba bližšie predstavovať.

Zo samotnej Palmy sa skúste vydať na výpravu na sever do impozantného pohoria Serra de Tramuntana a pokoriť druhý najvyšší vrchol ostrova Puig de Massanella (1364 m). Svojou prítomnosťou nezabudnite poctiť i fascinujúci kaňon Torrent de Pareis neďaleko Sa Calobra. Určite nevynechajte ani najsevernejší bod Mallorcy, neskutočne fotogenický mys Cap de Formentor.

0