VLetenky

Kolumbijský Karibik s Air France od 411 EUR

Isla Barú
Karibská Playa Blanca (Isla Barú) v blízkosti Cartagena (foto: Edgar Jiménez/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen do atraktívneho kolumbijského Karibiku sa máte možnosť vydať v rámci ponuky Air France-KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kolumbijského karibského mesta Barranquilla sú v predaji za 411 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.12.-16.12.2021 a 10.01.-15.06.2022, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 16. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od marca do júna 2022.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 6. mája s návratom z Barranquilla (BAQ) dňa 20. mája 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Barranquilla za 411 EUR (06.05.-20.05.2022)

VIE-BAQ

Viedeň, Rakúsko – Barranquilla, Kolumbia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Nízkonákladová doprava po Kolumbii

Letecké presúvanie sa po celkom rozľahlej Kolumbii (s rozlohou vyše 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť vcelku jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

Kolumbia

Bogota a Kolumbia

Grandiózne pláže Karibiku a Pacifiku

Pôvabná Kolumbia má status jedinej krajiny Južnej Ameriky, ktorú zároveň obmývajú vody Karibského mora a súčasne aj Tichého oceánu. Ak sa radíte skôr k milovníkom plážového leňošenia a vodných športov, z majestátneho kolumbijského hlavného mesta Bogota (2625 m) máte príležitosť vybrať sa do prímorských letovísk v Karibiku ako Cartagena či Santa Marta, alebo odhaliť poriadne dobre skrytú krásu nádherných karibských ostrovov San Andrés, Providencia a Santa Catalina.

Pôsobivé kolumbijské vnútrozemie

Určite si nenechajte ujsť neuveriteľnú skalnú katedrálu Las Lajas (2616 m) neďaleko mesta Ipiales (2950 m) a ekvádorskej hranice, ktorá sa zaraďuje k najoriginálnejším stavbám svojho druhu v celej Latinskej Amerike. Tento fascinujúci skalný chrám, vybudovaný v magickom kaňone rieky Guaitára, spája rovnako oba brehy hlbokej rokliny architektonicky jedinečným viaduktom.

Jeho návštevu možno takýmto spôsobom pomerne jednoducho spojiť z prehliadkou relatívne lákavej pamiatky UNESCO – vynikajúcej ekvádorskej metropoly Quito (2850 m), jedného z najvyššie položených hlavných miest na svete vôbec (od Las Lajas ho delí vzdialenosť zhruba 300 km). Ešte predtým však v samotnej Kolumbii istotne nezabudnite v žiadnom prípade spoznať v regióne La Macarena všetkými farbami hrajúcu Caño Cristales, zrejme najkrajšiu rieku planéty.

Santa Marta, Barranquilla a Cartagena (pobrežie)

Úžasné národné parky východného (karibského) pobrežia

Fanúšikov pešej aj vysokohorskej turistiky a dych berúcich scenérií by mohli okúzliť národné parky v blízkosti príťažlivého karibského letoviska Santa Marta, ponúkajúce všetko od prekrásnych pláží až po zasnežené vrcholky hôr. Fantastický “Parque Nacional Natural Tayrona” a divoký “Parque Nacional Natural Sierra Nevada de Santa Marta” Vás rozhodne nesklamú.

Ohromujúca Sierra Nevada

V gigantickom pohorí Sierra Nevada (de Santa Marta) nájdete aj najvyšší vrch Kolumbie, ktorým bude s (asi) 5700 m buď Pico Cristóbal Colón (Hora Krištofa Kolumba) alebo Pico Simón Bolívar – presná výška oboch masívov vzhľadom na ich nedostupnosť patrí k veľkým neznámym, z čoho pramení aj neistota s ohľadom bodu s reálne najväčšou nadmorskou výškou v rámci celej Kolumbie. Táto tajomná oblasť sa nachádza výrazne mimo vychodených cestovateľských chodníčkov, keďže sa jedná o zakázané a posvätné územie miestnych indiánskych kmeňov.

Karibské súostrovie San Andrés

Neskutočne fotogenické súostrovie “San Andrés” sa administratívno-politicky zahŕňa do kolumbijského karibského departmentu San Andrés, Providencia and Santa Catalina. Ako naznačuje samotné pomenovanie, túto fenomenálnu ostrovnú skupinu vytvárajú okrem Isla de San Andrés aj ďalšie dva hlavné ostrovy Isla de Providencia a Isla Santa Catalina, ako aj pár menších ostrovčekov.

Toto malebné kolumbijské súostrovie Vás očakáva necelých 800 km severozápadne od pobrežia materskej Kolumbie a približne 200 km na východ od brehov stredoamerickej Nikaraguy. Najbližšou pevninou alebo skôr ostrovmi (smerom na západ) budú nikaragujské Kukuričné ostrovy (Las Islas del Maíz) a Perlové ostrovy (Los Cayos Perlas), ktoré oddeľuje od San Andrés vzdialenosť okolo 200 km.

0