VLetenky

Keňa s TUI od 232 EUR

Mombasa Beach
Zátišia Indického oceánu v podobe Mombasa Marine Park (foto: McKay Savage/Flickr/CC BY 2.0)

Dramatickú africkú Keňu s výbornými národnými parkmi a famóznym pobrežím Indického oceánu (alebo súčasne i susednú Tanzánu) možno uvidieť pri využití last minute ponuky charterových leteniek s TUI/Enter Air (s odletom z Poľska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kenského veľkomesta Mombasa na pobreží Indického oceánu sú k dispozícii za 999 PLN (alebo v prepočte cca 232 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 18. marca a návratom z Mombasy (MBA) o 18 dní neskôr, t.j. dňa 5. apríla 2017 – (last minute) ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Varšava – Mombasa za 999 PLN (18.03.-05.04.2017)

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Budapešť – Varšava.

Keňa (Mombasa) a širšie okolie

Vskutku pulzujúca a rušná miliónová Mombasa sa môže popýšiť prívlastkom druhého najväčšieho sídla v tejto východoafrickej krajine (hneď za kenskou metropolou Nairobi). Očakáva Vás na ostrove Mombasa Island, v južnej partii východného pobrežia Kene, ktorého brehy obmývajú vody prekrásneho Indického oceánu. Od susednej Tanzánie ju oddeľuje vzdialenosť iba niečo vyše 100 km.

Excelentné plážové scenérie Indického oceánu

Prekrásne piesočnaté pláže s fenomenálnym bielym pieskom nájdete v príjemnom Diani Beach na juh od Mombasy alebo v pohodovom Malindi smerom na sever od tohto kenského veľkomesta. Krásy fascinujúceho podmorského sveta máte príležitosť objavovať v Mombasa Marine National Park alebo vo Watamu blízko Malindi. Fanúšikovia safari natrafia na obrovské množstvo divokej zveri v neďalekom národnom parku Tsavo East N.P., patriacemu k najstarším a najväčším v Keni.

Rešpekt vzbudzujúce Kilimandžáro i skvelý Zanzibar

Ak sa radíte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, máte výhodnú možnosť sa pokúsiť pokoriť najvyšší vrch čierneho svetadielu Kilimandžáro (5895 m) – položený síce už v susednej Tanzánii (avšak neďaleko hranice s Keňou, približne 300 km od Mombasy). V podobnej vzdialenosti naďabíte na neskutočne malebný ostrov Zanzibar – fascinujúci tropický raj v Indickom oceáne. Medzi týmito dvoma neuveriteľnými miestami leží menej známy, ale zato nemenej príťažlivý Pemba Island (takisto s vynikajúcimi podmienkami na potápanie a vodné športy).

0