VLetenky

Kanadský Yukon s Air France od 506 EUR

Emerald Lake
Yukonské Emerald Lake pri South Klondike Highway (foto: Bo Mertz/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Neodolateľnú divokú krásu kanadského Yukonu máte možnosť uvidieť vďaka ponuke holdingu Air France-KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s miestnymi partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do yukonskej metropoly pod názvom Whitehorse sa predávajú za 506 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. septembra 2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc (max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku októbra 2018 do konca marca 2019.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Yukonu nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. októbra a návrat z kanadského Whitehorse (YXY) dňa 17. októbra 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Whitehorse za 506 EUR (03.10.-17.10.2018)

VIE-YXY
Viedeň, Rakúsko – Whitehorse, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Yukon

Z Whitehorse, administratívneho a kultúrneho centra spomenutého teritória na severozápade Kanady, máte šancu vyraziť za krásnou prírodou Yukonu do fenomenálneho národného parku Kluane National Park. V tejto geniálnej oblasti, ležiacej smerom západne od Whitehorse, možno obdivovať nielen magické ľadovce či unikátnu miestnu faunu a flóru. Nájdete tu i najvyšší vrch Kanady a druhú najvyššiu horu Severnej Ameriky – impresívny vrchol Mount Logan (5959 m).

Fascinujúce Emerald Lake

Ak sa vydáte z Whitehorse smerom na juh po South Klondike Highway (Carcross Highway), po necelej hodinke jazdy naďabíte (na km 117) na nádherné horské modrozelené jazero Emerald Lake, ktoré Vás svojou magickou farbou nepochybne ohúri. K vskutku kúzelným svetelným efektom dochádza predovšetkým pri dopade slnečných lúčov na jazernú hladinu.

Grandiózna kanadská púšť Carcross Desert

Pokračujúc od obdivuhodného Emerald Lake ďalej smerom na juh natrafíte v lokalite Carcross na fantastickú rovnomennú Carcross Desert, s rozlohou 2,6 km² často pokladanú za najmenšiu púšť zemegule. I napriek polohe v zrážkovom tieni (s ročným úhrnom zrážok iba 50 mm) sa však nejedná o štandardnú púštnu “krajinku”, ale skôr o pôsobivé piesočnaté duny.

White Pass and Yukon Route

V teplejšom období sa dá podniknúť časť historickej White Pass and Yukon Railroad v rámci exkurzií, postavenej medzi Whitehorse a aljašským prístavným mestom Skagway v roku 1898 počas “Zlatej horúčky na Klondike”. V súčasnosti má “tour” formu autobusovej cesty z Whitehorse do Carcross alebo Fraser s pokračovaním vlakom do aljašského Skagway a návratom do Whitehorse busom.

Táto malebná horská železnička, radiaca sa nepochybne k najkrajším v celej Severnej Amerike, upúta zhruba kilometrovým prevýšením na približne 40 kilometroch (so sklonom do 3,9%) a neskutočnými prírodnými panorámami v podobe impozantných ľadovcov, padajúcich vodopádov, hlbokých priepastí, strmých skalnatých stien a mnohých tunelov i mostov.

0