VLetenky

Jordánsko s Laudamotion za 10 EUR

Petra
Al Khazneh v skalnom meste Petra (foto: JohnLast1990/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Nielen blízkovýchodné Jordánsko máte príležitosť navštíviť pri využití tarifu pod taktovkou leteckej spoločnosti Laudamotion (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do jordánskeho Ammánu sa predávajú za 10 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu decembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu/vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Jordánska nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. decembra s návratom z jordánskeho Ammánu (AMM) dňa 18. decembra 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Ammán za 10 EUR (04.12.-18.12.2018)

VIE-AMM
Viedeň, Rakúsko – Ammán, Jordánsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Jordánsko

Pulzujúci Ammán, rušné jordánske hlavné mesto, Vás čaká v severnej partii tejto dramatickej blízkovýchodnej krajiny. V neveľkej vzdialenosti od hlavného mesta Jordánska nájdete i najnižšie položené miesto zemského povrchu – Mŕtve more (pričom jordánska partia “Dead Sea” cenovo vychádza oveľa ekonomickejšie v porovnaní s izraelskou stranou jazera). Ak Vaše cestovateľské kroky zamieria smerom na juh, natrafíte na fascinujúce skalné mesto Petra.

V najjužnejšej časti Jordánska Vás pri nesmierne impresívnom Červenom mori očakáva príjmené letovisko Aqaba. V jej tesnej blízkosti natrafíte na úžasné skalnaté údolie Wadi Rum (pamätajúce na arabský boj za nezávislosť od otomanských Turkov pod vedením britskej vojenskej legendy s prezývkou “Lawrence from Arabia”). Iba niekoľko kilometrov západne od Aqaby leží pohodové izraelské prímorské mesto Eilat. Odtiaľ máte šancu pokračovať ďalej smerom na západ na egyptský Sinajský polostrov s impozantným prihraničným letoviskom Taba.

0