VLetenky

Jamajka s Eurowings od 235 EUR

Montego Bay
Karibské prímorské letovisko Montego Bay alias „MoBay“ (foto: Mandi1203/Flickr/CC BY 2.0)

Flexibilnejší cestovatelia majú možnosť objaviť čaro pohodovej Jamajky pri využití last minute ponuky priamych charterových letov z Nemecka s Eurowings (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Jamajku sú k dispozícii za 235 EUR s odletom z Kolína (CGN) dňa 31. augusta (piatok) a návratom z Montego Bay (MBJ) o 10 dní neskôr, t.j. dňa 10. septembra 2018 (pondelok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Kolína (CGN) dňa 31. augusta (piatok) a návrat z Montego Bay (MBJ) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 7. septembra 2018 (piatok).

Rezervácia letenky:
Kolín – Montego Bay za 235 EUR (31.08.-10.09.2018 / piatok – pondelok)
Kolín – Montego Bay za 235 EUR (31.08.-07.09.2018 / piatok – piatok)

Pozn.: priame lety s odbavenou batožinou

Doprava do Nemecka

Letecká doprava

Na letecký prískok do nemeckého Kolína (a širšieho okolia) sa dá vo všeobecnosti využiť:
– Eurowings/Germanwings do Kolína z Viedne, z Budapešti a z Prahy
– Wizz Air do Kolína z Katovíc
– Austrian Airlines do Kolína z Viedne
– Ryanair do Bruselu z Bratislavy

Pozemná doprava

Pri cestách po zemi z našich končín do Kolína nad Rýnom možno použiť:
– autobusové spojenie spoločnosti Flixbus (z Bratislavy – aj nočné spojenie)
– vlakovú dopravu s ÖBB/Deutshce Bahn (z Viedne / z Bratislavy – aj nočný vlak)
– železničnú dopravu ČD/Deutsche Bahn (z Prahy)

CGN-MBJ
Kolín, Nemecko – Montego Bay, Jamajka (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Jamajka

Jedna z najpôsobivejších karibských krajín – fascinujúce tropické súostrovie Jamajka, Vás čaká v rozľahlej reťazi výborného súostrovia Veľké Antily, približne 150 km južne od Kuby a zhruba 200 km na západ od ostrova Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou). Jamajka sa rozprestiera na území s rozlohou takmer 11 tisíc km², čo predstavuje asi 20% plochy Slovenska. So svojím počtom obyvateľov 2,9 milióna sa zaraďuje na tretiu priečku v rebríčku najľudnatejších anglicky hovoriacich štátov v oblasti Severnej Ameriky (za Spojenými štátmi americkými a Kanadou).

Znamenité Montego Bay alebo skrátene MoBay, druhé najväčšie sídlo Jamajky (po hlavnom meste Kingston), nájdete v severozápadnej časti tohto fascinujúceho karibského raja. Medzi ďalšie populárne mestečká (s prekrásnymi piesočnatými plážami) sa radia čarovný Negril a kúzelné Ocho Rios (Ochi). Určite nevynechajte ani fenomenálne Modré hory (s najvyšším vrchom celého súostrovia Blue Mountain Peak 2256 m), ležiace smerom na sever od pulzujúceho administratívneho centra Kingston.

0