VLetenky

Cyprus s Ryanair od 60 EUR

Limassol
Cyperské prímorské mesto Limassol na južnom pobreží ostrova (foto: Mark Pegrum/Flickr/CC BY 2.0)

Na subtropické súostrovie Cyprus sa máte príležitosť vypraviť (na začiatku teplejšieho obdobia) s leteckou spoločnosťou Ryanair zo slovenskej Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do cyperského mesta Paphos sa predávajú za 60 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu (len) s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca marca do konca apríla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Cyprus nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 31. marca (sobota) s návratom z Paphosu (PFO) dňa 14. apríla 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Paphos za 60 EUR (31.03.-14.04.2018)

BTS-PFO

Cyprus

Populárny stredomorský Cyprus okrem prekrásnych piesočnatých pláží ponúka mnoho cestovateľských pozoruhodností. Na západe ostrova na pobreží výborného Stredozemného mora nájdete čarovný Paphos. Vášniví milovníci pešej turistiky a nádherných horských scenérií určite ocenia magické pohorie Troodos s najvyššou horou ostrova – dramatickým vrchom Olympos (1952 m), kde sa v priebehu najchladnejších mesiacov roka dá do sýtosti venovať i zimným športom.

Ak sa vydáte popri pobreží východným smerom, v neveľkej vzdialenosti od čarovného Limassolu naďabíte na britské samosprávne územie pod názvom Akrotiri. O čosi východnejšie natrafíte blízko príjemnej Larnaky na ďalšie lákavé britské územie Dhekelia. Pri držaní východného kurzu za Larnakou odhalíte pohodovú oblasť Ayia Napa v najvýchodnejšej časti južného Cypru.

Severný Cyprus

I keď (medzinárodne neuznaná) turecká partia Cypru sa zaraďuje medzi cestovateľmi (neprávom) k tak trošku menej navštevovaným v porovnaní s “turistickejšou” južnou (gréckou) polovicou ostrova, čaká Vás tu takisto veľká kopa cestovateľských špecialít. Trochu paradoxne možno na Vás bude pôsobiť Nicosia/Lefkoşa – v súčasnosti jediné hlavné mesto rozdelené medzi dve krajiny.

Z pôsobivej cyperskej metropoly Lefkoşa (Nicosia) sa skúste vybrať na sever do príťažlivého mestečka Kyrenia s pôvabným prístavom a impozantnou stredovekou pevnosťou. Na ďalšie majestátne hrady – St. Hillarion a Buffavento, narazíte v okúzľujúcom horstve medzi týmito dvoma severocyperskými mestami. V impresívnej oblasti Famagusta na skvelom polostrove Karpaz, ktorý svojím tvarom pripomína ľudský prst, Vás privítajú očarujúce prímorské pláže.

0