VLetenky

Bermudy s Delta Air Lines od 601 EUR

Bermuda
Fenomenálne plážové scenérie tajomných atlantických Bermúd (foto: kansasphoto/Flickr/CC BY 2.0)

Prehliadku mysteriózneho atlantického súostrovia Bermudy máte šancu podniknúť pri využití tarifu spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na Bermudy kúpite za 601 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety od 16. augusta 2015 do 28. marca 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä od októbra 2015 do marca 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bermudy nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 16. októbra s návratom z bermudského Hamiltonu (BDA) dňa 25. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Hamilton za 601 EUR (16.10.-25.10.2015)

Bermudy

Prekrásne Bermudy, britské zámorské územie v Atlantickom oceáne, nájdete približne 1200 km od východného pobrežia USA (konkrétne od brehov štátu North Carolina). Napriek skutočnosti, že už nie sú položené v teplom Karibskom mori – ale v Atlantickom oceáne, môžu sa pochváliť celkom príjemným subtropickým podnebím (a výskytom kokosových paliem).

Najstaršie britské zámorské územie v Novom svete

Tento obdivuhodný región s jedným najvyšším HDP na hlavu na svete objavil španielsky moreplavec Juan de Bermúdez v r. 1505, po ktorom aj nesie svoj názov. Neskôr sa toto nádherné súostrovie, pozostávajúce z okolo 140 roznych ostrovov a ostrovčekov, stalo teritóriom Spojeného kráľovstva. Aktuálne má status najdlhšie osídlenej anglicky hovoriacej oblasti v “Novom svete”.

Úžasná koloniálna architektúra a mnoho vojenských pevností

Pôsobivý Hamilton, administratívne centrum Bermúd, Vás čaká v ich centrálnej časti. V neveľkej vzdialenosti od medzinárodného leteckého prístavu (v severovýchodnej partii súostrovia), naďabíte na impresívne mesto St. George’s s famóznou koloniálnou architektúrou a impresívnymi pevnosťami. Na samotných Berumdách bola v minulosti vybudovaná viac ako stovka rozličných vojenských opevnení.

Pohodové plážové scenérie a niečo pre milovníkov potápania

K vynikajúcim miestnym cestovateľským špecialitám sa radia kúzelné morské pláže s jedinečným ružovým pieskom. Relatívne plytké pobrežné vody, priezračná voda, omračujúci svet koralov a vraky potopených plavidiel ponúkajú doslova ideálne podmienky pre entuziastických “odhaľovateľov” dobre ukrytých farebných krás tajuplného podmorského sveta.

0