VLetenky

Bermudy a USA s United Airlines od 511 EUR

Bermuda
Tucker’s Town na Bermudách (foto: Jerrye & Roy Klotz, MD/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Spoločnú návštevu atlantického súostrovia Bermudy a amerického New Yorku máte príležitosť zrealizovať s United Airlines (v spolupráci s partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Bermudy (do miestnej metropoly Hamilton) so stop overom v New York City sa dajú kúpiť za 511 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Odlety: z Viedne do New Yorku do 31. mája 2018 / z New Yorku na Bermudy od 6. júna 2018
Návraty: z Bermúd do 20. augusta 2018
Min. dobu pobytu: 7 dní v New Yorku / sobotňajšia noc na Bermudách
Max. dobu pobytu: ukončenie ciest do 21. augusta 2018
Predaj: do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Viedeň – New York: do konca mája 2018
New York – Hamilton: polovica júna 2018
Hamilton – Viedeň: od polovice júna 2018

Príklad itinerára:
31.05.2018 Viedeň (VIE) – New York (NYC)
11.06.2018 New York (NYC) – Hamilton (BDA)
17.06.2018 Hamilton (BDA) – Viedeň (VIE)

Rezervácia letenky:
Viedeň – New York – Hamilton – Viedeň za 511 EUR (31.05.-11.06.-17.06.2018)

VIE-BDA

Bermudy

Prekrásne Bermudy, britské zámorské územie v Atlantickom oceáne, nájdete približne 1200 km od východného pobrežia USA (konkrétne od brehov štátu North Carolina). Napriek skutočnosti, že už nie sú položené v teplom Karibskom mori – ale v Atlantickom oceáne, môžu sa popýšiť celkom príjemným subtropickým podnebím (a výskytom kokosových paliem).

Najstaršie britské zámorské územie v Novom svete

Tento obdivuhodný región s jedným z najvyšších HDP na hlavu na svete objavil španielsky moreplavec Juan de Bermúdez v roku 1505, po ktorom nesie aj svoje pomenovanie. Neskôr sa toto nádherné súostrovie, pozostávajúce z okolo 140 rôznych ostrovov a ostrovčekov, stalo teritóriom Spojeného kráľovstva. Aktuálne má “postavenie” najdlhšie osídlenej anglicky hovoriacej oblasti v “Novom svete”.

Úžasná koloniálna architektúra a mnoho vojenských pevností

Pôsobivý Hamilton, administratívne centrum Bermúd, Vás čaká v ich centrálnej časti. V neveľkej vzdialenosti od medzinárodného letiska (v severovýchodnej partii súostrovia), naďabíte na impresívne mesto St. George’s s famóznou koloniálnou architektúrou a impresívnymi pevnosťami. Na samotných Bermudách bola v minulosti vybudovaná viac ako stovka rozličných vojenských opevnení.

Pohodové plážové scenérie a niečo pre milovníkov potápania

K vynikajúcim miestnym cestovateľským špecialitám sa radia kúzelné morské pláže s jedinečným ružovým pieskom. Relatívne plytké pobrežné vody, priezračná voda, omračujúci svet koralov a vraky potopených plavidiel ponúkajú doslova ideálne podmienky pre entuziastických “objavovateľov” dobre ukrytých farebných krás tajuplného podmorského sveta.

0