VLetenky

Austrálsky Great Barrier Reef s China Eastern Airlines od 803 EUR

Cairns
Scenérie Koralového mora v pacifickom Mission Beach (foto: Paul Toogood/Flickr/CC BY 2.0)

Za krásami oblasti Great Barrier Reef v austrálskom štáte Queensland sa možno vydať vďaka China Eastern Airlines v spolupráci s aliančným partnerom Air France zo Sky Teamu (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do austrálskeho Cairns v blízkosti Great Barrier Reef kúpite za 803 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu marca 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 2. marca s návratom z austrálskeho Cairns (CNS) dňa 16. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Cairns za 803 EUR (02.03.-16.03.2016)
Praha – Cairns za 834 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Cairns za 849 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Cairns za 23139 CZK (rezervácia v ČJ)

Austrálsky Queensland, Great Barrier Reef a širšie okolie

Fascinujúci Great Barrier Reef

Viac ako 2600 km dlhý Great Barrier Reef, najväčší systém koralových útesov na svete, spoznáte najpohodlnejšie z pôvabného mesta Cairns v severovýchodnej Austrálii. V celej tejto obrovitej oblasti Vás očakáva niekoľko nádherných súostroví – skúste prekrásne Whitsunday Islands s príťažlivými bielymi piesočnatými plážami (situované na juh od Cairns).

Magický Cape York

Pokiaľ máte dostatočné množstvo bohatých skúsenosti s náročným off-road jazdením v ťažkých tropických podmienkach (a zároveň nie ste pod tlakom času či finančných prostriedkov), skúste sa vybrať po strastiplnej Telegraph Road na najsevernejší bod pevninskej Austrálie – pomerne odľahlý a len dobrodružne orientovanými cestovateľmi navštevovaný polostrov, resp. mys Cape York.

Pútavá Torresova úžina

Medzinárodný letecký prístav v Cairns (CNS) môže byť taktiež vcelku výhodným východiskovým bodom do nesmierne lákavej oblasti Torres Strait, ktorej obyvateľstvo sa skôr kultúrne zaraďuje k neďalekej Papue Nová Guinea, avšak administratívne ho spravuje Austrália. Na ostrov Horn Island (HID) docestujete z Cairns pravidelnou linkou (denne) domácej aerolinky Qantas (QantasLink).

Susedná Papua Nová Guinea

Hodiť by sa mohli i letecké trasy z austrálskeho Cairns do “neďalekej” Papuy Nová Guinea, keďže letenky z Európy do tohto štátu nepatria k cenovo najatraktívnejším (a naopak sa radí k častým cieľom cestovateľov z Austrálie). Odvážni dobrodruhovia majú šancu využiť letecké spojenia z Cairns Intl Airport (CNS) do pozoruhodného Daru (DAU) na papuánskom konci Torres Strait s Hinterland Aviation/Skytrans Airlines. Do hlavného mesta krajiny Port Moresby (POM) doputujete s leteckými spoločnosťami Air Niugini, Airlines PNG alebo Qantas/QantasLink.

0