Delta Air Lines

Delta Air Lines – najväčšia letecká spoločnosť na svete (podľa veľkosti flotily lietadiel, ako aj podľa celkového počtu prepravených cestujúcich). Na letecké nebo vstúpila v roku 1924 (s letmi pre poľnohospodárstvo) a na komerčnú osobnú dopravu presedlala o päť rokov neskôr. Je jedným z kvarteta zakladajúcich členov leteckej aliancie Sky Team.

K hlavným hubom Delty patria medzinárodné letisko v Atlante (Hartsfield Jackson Atlanta intl Airport – najrušnejšie letisko na svete) a v New Yorku (New York JFK Intl Airport). Svoje ďalšie bázy má však Delta aj mimo územia USA – na letisku v Amsterdame (Amsterdam Schiphol Intl Airport), v Paríži (Paris CDG Intl Airport) a v Tokiu (Tokyo Narita Intl Airport). Široká sieľ spoločnosti pokrýva všetky kontinenty okrem Antarktídy.

Súčasnému postaveniu na trhu prospela najmä akvizícia Northwest Airlines v roku 2008. Viac ako 700 lietadiel Delty pochádza od výrobcov Airbus (A320 a A330), Boeing (B737, B747, B757, B767 a B777) a McDonnell Douglas/Boeing (DC9, MD80 a MD90).

Web: www.delta.com