VLetenky

Peru s KLM od 688 EUR

Arequipa
Štvrť Yanahuara (2390 m) v peruánskom Arequipa (foto: Stevage/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

S ponukou holandských KLM (v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team) máte šancu doputovať z Košíc do fenomenálneho juhoamerického Peru s monumentálnym Machu Picchu, nebotyčnými andskými velikánmi, najhlbším kaňonom planéty, neskutočnými obrazcami na planine Nazca, geniálnou peruánskou oblasťou Amazonu a množstvom ďalších klenotov.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do peruánskeho hlavného mesta Lima sú v predaji za 688 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety do 10. decembra 2017, min. dobu pobytu 6 dní / sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 1. februára (či do aktualizácie tarifu/do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku marca do konca mája 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Peru nech poslúži zo slovenských Košíc (KSC) dňa 10. marca s návratom z peruánskej Limy (LIM) dňa 22. marca 2017.

Rezervácia letenky:
Košice – Lima za 688 EUR (10.03.-22.03.2017)

Peru

Pulzujúca Lima

Najľudnatejšie sídlo Peru, pôsobivá Lima (0-1548 m), môže byť celkom vhodným východiskovým bodom do oblasti národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K fantastickým regiónom v relatívne dostupnej vzdialenosti od Limy sa zaraďuje Nazca, pričom gigantické geoglyfy (obrazce) na planine s rovnakým názvom očaria zrejme nielen fanúšikov alternatívnej archeológie – budú ľahko prístupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Vynikajúca Arequipa

Arequipa sa nachádza (na latinskoamerické pomery) v dostupnej vzdialenosti od jedného z najhlbších údolí planéty pod názvom Colca Canyon (s maximálnou hĺbkou 4160 m). Hraničné pásmo s Čile od Arequipy oddeľuje približne 300 km. Ak by ste sa radi pohybovali najmä v oblasti južného Peru, západnej Bolívie a severného Čile, Arequipa poslúži ako vcelku výhodná základňa.

Preslávené Cuzco

Svetoznáme Cuzco (3399 m) skúste využiť ako východisko na prehliadku fantastického terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca si určite nenechajte ujsť skvelý Sacsayhuamán (3701 m) – geniálnu stavbu, vytvorenú z gigantických megalitických blokov so vskutku veľkou presnosťou (v období ríše Inkov alebo prípadne aj v oveľa dávnejších časoch).

Legendárne Puerto Maldonaldo

Pozoruhodné Puerto Maldonaldo (183 m) nájdete okolo 50 km od hranice s Bolíviou (asi 500 km západne od Cuzca). Samotné mesto, administratívne centrum regiónu Madre de Dios, Vás čaká v povodí Amazonu a v jeho širšom okolí naďabíte na jedny z najzachovalejších dažďových pralesov na svete (radiace sa do ochranného pásma v rámci národných parkov a prírodných rezervácií).

Dramatický Iquitos

Magický Iquitos (106 m) leží na ľavom brehu Amazonu asi 500 km na západ od lákavého trojmedzia, kde si „podávajú ruky“ hranice Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta zo vzdialenejších častí krajiny doputujete prakticky iba leteckou či lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu Vás delí “len” 3600 km dlhá plavba loďou po Amazone. Iquitos sa môže popýšiť jedinečnou kultúrou, kde sa miešajú zvyky pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Tajuplná Titicaca a širšie okolie

Titicaca sa môže popýšiť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera na svete s pravidelnou osobnou lodnou dopravou Titicaca. Očakáva Vás tu mnoho prírodných i umelých ostrovov – pohodové Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane, ako aj Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v bolívijskej časti. K východiskovým bodom sa dajú priradiť Juliaca a Puno v Peru, resp. Copacabana (a La Paz) v Bolívii. V blízkosti bolívijského mesta Copacabana neobíďte “juhoamerické Stonehenge”, mysteriózne Tiwanaku z obdobia ríše Inkov.

0