VLetenky

Kamčatka s S7 Airlines od 427 EUR

Viljučik
Stratovulkán Viljučik (2173 m) s Avačinským zálivom na juhu Kamčatky (foto: kuhnmi/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovatelia uprednostňujúci “východné krajiny” (a trochu netradičnejšie ciele) majú šancu uvidieť neuveriteľnú prírodu Kamčatky na ruskom “Ďalekom východe” (s možnosťou návštevy Moskvy i Novosibirsku) so spoločnosťou S7 Airlines z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kamčatského („hlavného“) mesta Petropavlovsk-Kamčatskij sa dajú kúpiť za 427 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 26. marca do 28. októbra 2017, max. dobu pobytu 290 dní (resp. do konca letného letového poriadku) a predaj do aktualizácie tarifu (či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od začiatku októbra do konca októbra 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kamčatku nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 4. októbra a návrat z letiska Jelizovo v Petropavlovsk-Kamčatskij (PKC) dňa 17. októbra 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Petropavlovsk-Kamčatskij za 427 EUR (04.10.-17.10.2017)

Kamčatka

Mimoriadne pôsobivú ruskú Kamčatku tvorí v podstate približne 1250 km dlhý Kamčatský polostrov, ktorý obmývajú zo západu vody chladného Ochotského mora a východ vytvára pobrežie Pacifiku. Na juhu naň plynule naväzuje reťaz Kurilských ostrovov (situovaných medzi Kamčatkou a Japonskom), kým severná časť (Koriacký autonómny okruh) susedí s Čukotkou.

Pomerne studené kamčatské podnebie

Skoro 200-tisícový Petropavlovsk-Kamčatskij, administratívne centrum celej oblasti, Vás čaká na juhu polostrova pri brehoch Tichého oceánu. Aj keď sa rozprestiera iba o niečo severnejšie ako Slovensko, podnebie má oveľa chladnejší ráz zásluhou studených morských prúdov a relatívnej blízkosti Sibíri (na severe Kamčatského polostrova možno naďabiť aj na permafrost).

Fantastické vulkány Kamčatky

Celá Kamčatka spadá do pacifického “Ohnivého kruhu” (Ring of Fire), čo sa prejavuje prítomnosťou asi 160 sopiek, z ktorých takmer tridsiatka stále prekypuje aktivitou. Impozantná Kľučevskaja (4750 m), najvyšší bod polostrova (položená v centrálnej partii), má status najväčšieho činného vulkánu na celej severnej pologuli. Priamo nad kamčatskou metropolou Petropavlovsk-Kamčatskij trónia dve aktívne sopky Koriackaja (3456 m) a Avačinskaja (2741 m).

Fenomenálna kamčatská živočíšna ríša

Miestna fauna bude bohato zastúpená “na zemi” vo forme medveďov (hnedých), vlkov, líšok, rysov, sobov, losov, tuleňov, mrožov, lachtanov i ďalších živočíchov. Z vodného sveta za zmienku stojí niekoľko vzácnych druhov lososov, ale pozornosť si istotne zaslúži i bohatý výskyt veľrýb (ako napr. sviňucha obecná, vráskavec dlhoplutvý, vorvaň tuponosý alebo vráskavec ozrutný). V rámci jedálneho lístka si nenechajte ujsť červeného kamčatského kraba, ktorý patrí medzi skvelé pochúťky.

0