VLetenky

Galapágy s American Airlines od 731 EUR

Ecuador
Juhovýchod galapágskeho ostrova Isla Santiago (foto: Murray Foubister/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestu na tichomorské rovníkové súostrovie Galapágy máte šancu zrealizovať vďaka tarifu spoločnosti American Airlines (z aliancie Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na ekvádorské Galapágy (na ostrov Baltra) sa predávajú za 642 GBP (alebo v prepočte cca 731 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety do 30. septembra 2018, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 28. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Galapágy môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. mája a návrat z ekvádorského ostrova Baltra (GPS) dňa 22. mája 2018.

Rezervácie letenky:
Viedeň – Galapágy (Baltra Island) za 642 GBP / 731 EUR (07.05.-22.05.2018)

VIE-GPS

Galapágy

Fascinujúce ekvádorské Galapágy nájdete v ekvatoriálnej oblasti vo východnom Pacifiku, približne 1000 km na západ od domovského juhoamerického Ekvádoru. Toto skvelé súostrovie vytvára štrnásť fascinujúcich ostrovov sopečného pôvodu (len na piatich z nich existuje trvalá ľudská prítomnosť). K najdôležitejším patria Isla Baltra, San Cristóbal (na oboch sú letecké prístavy) a Santa Cruz.

Napriek polohe „na rovníku“ prevláda v porovnaní s lokalitami v tej istej zemepisnej šírke pomerne chladnejšie podnebie, ovplyvňované “studeným” Humboldtovým prúdom (priemerná maximálna teplota vzduchu aj mora v teplých mesiacoch od decembra do mája sa pohybuje okolo 25°C).

Jedinečná fauna Galapágov

Úžasné Galapágy Vás určite očaria hlavne svojou výnimočnou faunou. Za zmienku z mnohých miestnych ohrozených endemitických zástupcov živočíšnej ríše určite stojí poznávacie znamenie tohto excelentného ekvádorského “zámorského” teritória – obrovitá korytnačka slonia s dĺžkou do dvoch metrov a hmotnosťou do 400 kilogramov, dožívajúca sa viac ako sto rokov.

Pútavý leguán morský ako jediný z jašterov hľadá v období dospelosti potravu výlučne v mori. Zo všetkých druhov “penguins” žije v tropickom pásme iba sympatický tučniak galapágsky. Šarmantný kormorán nelietavý upúta tým, že ako jediný z čeľade kormoránovitých stratil schopnosť lietať.

0